Informácie o produktoch: +421 905 656 846     Pondelok - Piatok: 9:00-17:00

Často kladené otázky

1. Môžem v mixéroch zo série ASCENT vyrábať jedlá podľa receptov z kníh, ktoré som dostal/a k predchádzajúcemu modelu mixéru?

Áno! Každá kuchárska kniha je napísaná trochu inak, adaptovaná na schopnosti daného modelu prístroja, ale všetky mixéry značky Vitamix zvládnu rovnaké kulinárske techniky. V prípade série ASCENT budete musieť v niektorých prípadoch možno mierne pozmeniť množstvá ingrediencií a dobu mixovania. Ak recept, ktorým sa riadite, pracuje celkovo približne s tromi šálkami ingrediencií, v prípade série ASCENT a nádoby s objemom dvoch litrov odporúčame množstvo zdvojnásobiť. Všetky recepty, ktoré obsahujú viac než 8 šálok ingrediencií zasa odporúčame znížiť na polovicu. Ak si neviete v niektorom prípade rady, neváhajte nás kontaktovať. Väčšina receptov však bude fungovať správne presne v takej verzii, v akej ich nájdete v našich kuchárskych knihách.

2. Môžem do nádob mixérov ASCENT vložiť horúce ingrediencie?

Vitamix zo série Ascent™ dokáže zohriať polievky až na 75 °C. Neodporúčame však pridávať do nádoby nič, čo by túto teplotu prevýšilo.

3. Čo je technológia SELF-DETECT™?

Technológia SELF-DETECT je súčasťou všetkých mixérov a nádob z radu Ascent™. Vďaka nej dokáže mixér rozpoznať, akú nádobu ste naň nasadili a automaticky jej prispôsobí programové nastavenie mixovania.

Nádoby s funkciou SELF-DETECT™ navyše predstavujú i novú úroveň bezpečnosti. V prípade menších modelov s programovým nastavením sú niektoré programy, ako napríklad príprava horúcej polievky, zablokované. Na modeloch bez programového nastavenia sa mixér automaticky vypne po 1 minúte a 15 sekundách, pretože tieto modely nemajú na rozdiel od väčších nádob odvzdušnené viečka. Mixéry zo série ASCENT navyše nezačnú pracovať v prípade, že na nich nádoba nie je riadne nasadená, alebo ak nie sú odnímateľné nože na jednej z malých nádob (0,2 l alebo 0,6 l) riadne nasadené.

4. Môžem používať piest zo starších sérií Vitamixu s mixérmi zo série Ascent™ ?

Ak máte piest na nádobu s objemom 2 l kompatibilnú so sériami G® potom ho môžete používať aj s ASCENTOM.

5. Môžem používať svoje staršie nádoby na mixovanie s mixérmi zo série Ascent™?

Nie, pretože predchádzajúce nádoby nie sú vybavené technológiou SELF-DETECT™. Ak naň takúto nádobu nasadíte, mixér zo série ASCENT nebude pracovať. Pre ASCENT však vyrábame stále ďalšie nádoby, a tak sa môžete tešiť na inovácie.

6. Môžem si zadovážiť predĺženú 10-ročnú záruku na nádoby, ktoré nepochádzajú zo série ASCENT?

Pôvodnú záruku mixérov z radu C®, G® alebo Personal Series môžete predĺžiť o tri roky, ak máte prístroj ešte stále v pôvodnej záruke.

7. Zmestí sa mixér zo série Ascent™ pod poličky kuchynskej linky?

Každý mixér z radu ASCENT má spolu s nasadeným vekom na nádobe výšku 42,2 cm a zmestí sa pod poličky každej štandardnej kuchynskej linky. Aby ste si však boli istý, pred nákupom si pre istotu zmerajte priestor medzi kuchynskou doskou a poličkami.

8. Prečo sa mixér zo série ASCENT vypol, kým pracoval s 0,2 l alebo 0,6 litrovou nádobou?

Všetky mixéry série ASCENT sú vybavené technológiou SELF-DETECT™. To znamená, že dokážu identifikovať nádobu, ktorú ste práve na mixér nasadili a prispôsobia jej program mixovania. Vylepšia tak kulinárske výsledky aj úroveň bezpečnosti. Pre menšie nádoby sú niektoré programy (napr. horúca polievka) zablokované. Na modeloch bez programového nastavenia príde k vypnutiu mixéra po 1 minúte a 15 sekundách, pretože na rozdiel od väčších nádob nemajú odvzdušnené viečka.

9. Prečo nemôžem nastaviť na mixéroch Ascent™ program horúca polievka?

Môžete, avšak iba na veľkých nádobách. Pre nádoby s objemom 0,2 a 0,6 l je tento program kvôli bezpečnosti blokovaný. Veká týchto nádob totiž nie sú odvzdušnené.

10. Sú malé nádoby (0,2 a 0,6 l) vybavené viečkami?

Áno. Nádoba s objemom 0,6 l je k dispozícii s viečkom, ktoré je skvelé na cestovanie s vopred pripraveným smoothie alebo ako skladovacia miska na omáčky, dipy a dresingy. Nádoba s objemom 0,2 l má vzduchotesné veko, ktoré z nej takisto robí skvelú misku na skladovanie potravín.

11. Na čo slúži zátka na kryte nádoby?

Táto zátka je odvzdušnená, aby pri výrobe polievok a omáčok mohla unikať para. Počas chodu prístroja môžete túto zátku z krytu odstrániť a pridať ďalšie ingrediencie alebo použiť piest. Zátka slúži aj ako odmerka, aby ste mohli tekutiny merať aj bez zašpinenia ďalšej nádoby.

12. Sú nože mixérov ASCENT vhodné na umývanie v umývačke?

Nože nádob s objemom 0,2 a 0,6 l sú vhodné na čistenie v umývačke riadu. Odporúčame ich umiestňovať na najvrchnejšiu zásuvku umývačky.

13. Budem môcť použiť 2 l nádobu, ktorú dostanem s mixérom Ascent™ aj so svojimi staršími Vitamix prístrojmi?

Nové nádoby s objemom 2 l a technológiou SELF-DETECT™ môžete používať s prístrojmi zo série G®. Ale keďže táto séria nemá technológiu SELF-DETECT, nádoba bude fungovať iba ako hocaká štandardná nádoba. Nové nádoby sa dokážu zosynchronizovať so staršími prístrojmi, ale nádoby zo starších modelov nedokážu pracovať na mixéroch zo série ASCENT.

14. Prečo ukazuje displej na mixéroch Ascent™ kruh prečiarknutý priamkou?

Tento symbol slúži na to, aby vás prístroj upozornil, že nádoba nie je na prístroji nasadená správne, a prístroj preto nezačne pracovať. Keď nádobu nasadíte správne, symbol z displeja zmizne.

15. Prečo časovač na ASCENT mixéroch odpočítava/počíta čas?

Odpočítavanie: Keď používate prednastavené programy na mixéroch Ascent™, prístroj bude počas programu ukazovať, ako dlho bude ešte mixovanie trvať. Keď sa časovať dostane k nule, program skončí a prístroj sa automaticky zastaví. Keď použijete nastaviteľný časovač na modeloch A3300 alebo A3500, čas sa bude tiež odpočítavať až kým sa nedostane k nule. Vtedy sa prístroj sa vypne.

Počítanie: Keď budete používať nastaviteľnú rýchlosť, časovač vám ukáže, ako dlho už prístroj pracuje. Vďaka tomu zistíte, aký čas je ideálny napríklad na prípravu polievok bez toho, aby ste museli použiť ďalší časovač.

16. Aký je rozdiel medzi klasickým digitálnym časovačom a nastaviteľným časovačom ASCENT mixérov?

Štandardné digitálne časovače zvyčajne počítajú čas, počas ktorého mixér pracuje. Vďaka tomu si viete lepšie predstaviť, koľko trvá príprava jednotlivých jedál. Nebudete mixovať ani pridlho, ani prikrátko na dosiahnutie požadovanej konzistencie. Ak má váš prístroj k dispozícii nastaviteľné programy, potom dokáže čas i odpočítavať. Budete tak vedieť, koľko času zostáva do dokončenia mixovania.

Nastaviteľný časovač má vyššie uvedené schopnosti, no dovoľuje vám i nastaviť čas mixovania, aký vyhovuje vám samotným. Po jeho uplynutí sa prístroj automaticky vypne.

17. Môžem nastavenie časovaču zmeniť počas toho, ako mixér pracuje?

Nie, časovač nemožno počas mixovania meniť. Ak tak chcete urobiť, najprv prístroj zastavte a potom zmeňte nastavenie.

18. Ako funguje časovač?

Používanie časovaču je jednoduché. Keď používate nastaviteľnú rýchlosť alebo režim Pulse, časovač začne automaticky počítať dobu mixovania. Séria ASCENT je vybavená nastaviteľným časovačom (modely A3300 a A3500), ktorý dokáže čas i odpočítavať. Po dosiahnutí času 0:00 sa prístroj automaticky vypne.

19. Sú doby jednotlivých programov iné ako na starších mixéroch?

Doba jednotlivých programov na mixéroch zo série ASCENT je daná typom nádoby, ktorú na mixovanie použijete, a preto sa môže líšiť tak v čase ako aj v rýchlosti.

20. Prečo sa na displeji mixéra zobrazuje E1, E2, E3, E4?

Toto označenie sa vzťahuje na chybu, ktorú prístroj detekoval. Dajte nám vedieť, aký kód chyby prístroj na displeji zobrazuje spolu so sériovým číslom vášho prístroja a my sa o vyriešenie problému postaráme.

21. Ako mixér ukončí spánkový režim?

Jednoducho potočte tlačidlom pre nastavenie rýchlosti, alebo stlačte akékoľvek tlačidlo na ovládacom paneli. Mixér sa tak zo spánkového režimu okamžite prebudí.